MIRAI Clinic w mediach

Pytanie na śniadanie: Wkładki ortopedyczne – jakie wybrać?

By MIRAI w Mediach

Temat wkładek ortopedycznych coraz częściej pojawia się w kręgach tematyki zdrowotnej. Są one dostępne w aptekach i drogeriach, jednak czy tak duża dostępność i dowolność wyboru zwalnia nas z zasięgnięcia specjalistycznej wiedzy? Zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym ortopeda Tomasz Szymański wyjaśnia na co zwrócić uwagę przy wyborze wkładki ortopedycznej.

Więcej

Gazeta Wyborcza. Co jest grane: „Lato na Linii”, czyli wyprawa atrakcjami Otwocka i Falenicy

By MIRAI w Mediach

Zapraszamy do przeczytania artykułu Agnieszki Kowalskiej, który powstał z okazji jubileuszowej edycji Festiwalu Świdermajer. Festiwal ten odbywa się już po raz dziesiąty na linii otwockiej i jest to wydarzenie poświęcone lokalnemu dziedzictwu kulturowemu i przede wszystkim tradycyjnej architekturze drewnianej, tak charakterystycznej dla całej „linii otwockiej”. Znajdziecie tu Państwo całkiem sporą wzmiankę o naszym Nowym Gurewiczu 😊

Więcej

Daibau: Osobliwe miasto pod Warszawą, czyli Otwock – stolica stylu świdermajer

By MIRAI w Mediach

Wiosna to idealny czas na eksplorację nieznanych nam regionów. Polska skrywa wiele pięknych i nieoczywistych miejsc. Osobom zamieszkującym województwo mazowieckie na pewno znana jest miejscowość Otwock. To liczące około 50 000 mieszkańców miasto, położone w Dolinie Środkowej Wisły nad rzeką Świder. Od Warszawy dzieli je tylko 25 kilometrów, a więc przy okazji wizyty w stolicy warto wybrać się także do tego malowniczego zakątka Polski.

Więcej

Pytanie na śniadanie: Dieta na zdrowe stawy

By MIRAI w Mediach

Ból, obrzęk, czy sztywność stawów to dolegliwości postrzegane jako ściśle ortopedyczne. Jednak bardzo często ich przyczyna tkwi w stylu naszego odżywiania. Niezwykle ważna w tym przypadku jest współpraca ortopedy z dietetykiem. Pomaga ona ustawić sposób odżywiania tak, by zapobiegać lub leczyć dolegliwości płynące z nieprawidłowej diety, która może doprowadzić do zmian zapalnych w stawach, czy nawet do uszkodzeń powierzchni stawowych.

Więcej

Mama, tata i ja na korcie – Poradnik nauki gry w tenisa dla rodziców i dzieci – wywiad z dr Michałem Drwięgą: Przerwa w treningach boli najbardziej

By MIRAI w Mediach

Ordynator MIRAI Clinic – Michał Drwięga został zaproszony do wywiadu w „Mama, tata i ja na korcie. Poradnik nauki gry w tenisa dla rodziców i dzieci”. Odpowiada w nim na nurtujące go pytania: jakie przypadłości bólowe doskwierają młodym tenisistom, jakie są symptomy chorobowe towarzyszące przeciążeniom powstającym przy grze w tenisa, jakie procesy leczenia należy wdrożyć podczas ich występowania oraz – jaka jest rola ortopedy i fizjoterapeuty w ścieżce sportowej każdego tenisisty.

Więcej

Pytanie na śniadanie: Już co czwarty Polak może mieć problemy ze stawami

By MIRAI w Mediach

Ból stawów to dość powszechna przypadłość zdrowotna, towarzysząca aż co czwartemu Polakowi. Kiedy powinniśmy zacząć się martwić? Od czego zacząć sprawdzanie, czy ból jest skutkiem poważnego schorzenia? Czy sposób odżywiania się ma wpływ na jakość funkcjonowania stawów? Na te i inne pytania odpowiada nasz ordynator Michał Drwięga.

Więcej

Label Magazine: Nowy Gurewicz. Piękno drewnianych koronek

By MIRAI w Mediach

„Bardzo się cieszę, że stworzyliśmy miejsce nawiązujące klimatem do przedwojennego letniska, z którym w spójnej formie działa nowoczesna klinika medyczna. Dzięki temu możemy kontynuować kulturę wypoczynku, połączoną z regeneracją i troską o zdrowie.” – mówi w wywiadzie udzielonym dla Label Magazine Ula Brzozowska-Majdecka. Zapraszamy do przeczytania całości. Będzie ciekawie 😊

Więcej

Pytanie na śniadanie: Przepuklina kręgosłupa – jakie są jej objawy i czy jest groźna?

By MIRAI w Mediach

Nasz specjalista – doktor Tomasz Szymański był gościem wydania programu „Pytanie na śniadanie”, gdzie wyjaśniał zagadnienie, o którym zapewne często Państwo słyszeliście: przepuklina kręgosłupa. Czy jest to groźna przypadłość? Jak z nią żyć? Co można zrobić, aby złagodzić jej dolegliwości? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w tym materiale.

Więcej

Pytanie na śniadanie: Buty do szkoły – na co zwrócić uwagę?

By MIRAI w Mediach

Nasz ortopeda – doktor Szymański, który w MIRAI przyjmuje również dzieci, został zaproszony do „Pytania na śniadanie”, aby jako ekspert poradzić rodzicom jakie buty wybrać dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów obuwia, jednak nie wszystkie z nich są odpowiednie dla młodej stopy. Coraz więcej rodziców jest świadomych faktu, że istnieją pewne kryteria, które definiują dobre obuwie, a zły jego dobór może spowodować, że dziecko będzie miało problemy zdrowotne.

Więcej

Businesswoman & Life: Nasi lekarze mają doświadczenie międzynarodowe, a klinika doskonałe, nowoczesne wyposażenie. – mówi Elżbieta Sójka, Członek zarządu MIRAI Clinic, prezes zarządu MIRAI Instytut Rehabilitacji.

By MIRAI w Mediach

Dla realistki, jaką jest Elżbieta Sójka, wdrożenie w życie niezwykłej wizji tworzenia i prowadzenia nowoczesnej kliniki medycznej – było ogromnym wyzwaniem. Unikatowy na skalę europejską obiekt o niezwykłym potencjale medycznym w zabytku pod opieką konserwatora wzbudzał zachwyt, ale i obawy. Zapraszamy do rozmowy o trudnych decyzjach, ogromie pracy i wreszcie – dumie ze stworzonego miejsca.

Więcej

Businesswoman & Life na rzecz Fundacji Rak’n’Roll: „50 Osobistości Biznesu. Pomagamy”

By MIRAI w Mediach

Często spotykamy na naszej drodze ludzi, którzy pozostawiają po sobie ważny dla nas ślad: inspirację, motywację do działania, energię i siłę. Taki ślad pozostawiają spotkania z Bohaterami książki „50 Osobistości Biznesu. Pomagamy”. Elżbieta Sójka – członek zarządu MIRAI Clinic oraz prezes zarządu MIRAI Instytut Rehabilitacji, została zaproszona tu do rozmowy o niezwykłym wyzwaniu, jakim było stworzenie i poprowadzenie nowoczesnej kliniki medycznej, mieszczącej się w zabytkowym świdermajerze.

Więcej

magazyn BUILDER: nagrody TOPBUILDER 2022

By MIRAI w Mediach

Niezwykle nam miło, że Grupa 5 Architekci otrzymała nagrodę #TOPBUILDER magazynu BUILDER za projekt rewitalizacji Sanatorium Gurewicza. Jak napisano w uzasadnieniu, jest to wyjątkowy przykład architektury drewnianej w stylu Świdermajer. Celem prowadzonych prac była adaptacja i rozbudowa obiektu na potrzeby wysokiej klasy centrum medycznego MIRAI Clinic z diagnostyką ciężką, oddziałem łóżkowym, blokiem operacyjnym oraz częścią hotelową, ale przede wszystkim przywrócenie zrujnowanemu budynkowi jego dawnego blasku.

Więcej

National Geographic Traveller – SPA & Wellness Collection 2022

By MIRAI w Mediach

MIRAI Clinic znalazło się wśród najlepszych!
Nasza klinika została zaproszona do prestiżowego wydania National Geographic Traveller – SPA & Wellness Collection 2022 – wyjątkowego albumu, którego edycja odbywa się tylko raz w roku. Prezentuje on najlepsze hotele SPA z całego świata. W tym roku po raz pierwszy pojawił się tam kierunek medyczny i my jako MIRAI Clinic zostaliśmy wymienieni jako jedyna placówka z Polski! Bardzo nas cieszy to wyróżnienie 😊

Więcej

Pracodawcy RP: Jubileuszowe Wektory 2021 rozdane!

By MIRAI w Mediach

Bardzo nam miło poinformować Państwa, że MIRAI Clinic została wyróżniona „za stworzenie unikalnego w skali Polski, nowoczesnego centrum ortopedycznego przy zachowaniu najwyższej troski o zabytkową wartość budowli i potrzeby lokalnej społeczności”.
Nagrodę odebrał Piotr Sójka – współwłaściciel firmy, a jako twórczynię sukcesu wywołał swoją żonę Elżbietę ,,Tak naprawdę to Elżbiecie należy się nagroda za stworzenie od podstaw firmy i znakomitego zespołu. To jej zaangażowanie i praca sprawiły, że zaczynaliśmy w drewnianym budynku, a dziś jesteśmy w znakomitym gronie wyróżnionych Wektorami”.
Dziękujemy za to wielkie wyróżnienie i gratulujemy także wszystkim tegorocznym laureatom.

Więcej

PropertDesign.pl: TOP 10: Designerskie centra medyczne

By MIRAI w Mediach

W MIRAI na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i komfort pacjenta.
Zdajemy sobie jednak sprawę, jaki wpływ na samopoczucie ma otaczająca nas przestrzeń i dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań, by nasze wnętrza były jak najbardziej funkcjonalne oraz miłe dla oka. Niezmiernie nam miło, że zostaliśmy zauważeni i uwzględnieni w poniższym zestawieniu, gratulujemy także wszystkim wyróżnionym.

Więcej

Forbes BIZNES: „Tam, gdzie mowa o jakości życia, zawsze można zrobić coś lepiej”. Rozmowa z wizjonerem – Janem Majdeckim, który stworzył nowoczesną klinikę medyczną

By MIRAI w Mediach

„Są po prostu rzeczy, które – jeśli można – należy robić; biznes to nie pomnażanie kapitału, lecz pewna relacja z rzeczywistością, w której się go prowadzi – a my chcemy, by ta relacja w naszym wydaniu była poważna i odpowiedzialna.” – o wizji, jaka przyświecała powstaniu naszej kliniki, mówi Jan Majdecki, jeden ze współwłaścicieli MIRAI Clinic.

Więcej

Newsweek – TRENDY I INSPIRACJE: „Tam, gdzie mowa o jakości życia, zawsze można zrobić coś lepiej”.

By MIRAI w Mediach

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Janem Majdeckim, jednym ze współwłaścicieli MIRAI Clinic, który przedstawia obraz nowoczesnej kliniki medycznej, gdzie wyznacznikiem jakości jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też pracujący tu ludzie. Jest to opowieść o genezie powstania, o teraźniejszości oraz o wizji przyszłości.

Więcej

murator ARCHITEKTURA: Nagroda Roku SARP 2021 – znamy zwycięzców!

By MIRAI w Mediach

Nagroda Roku SARP wędruje do Nowego Gurewicza i MIRAI Clinic!
Mamy przyjemność ogłosić, iż projekt przebudowy i modernizacji naszego świdermajera zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Inny budynek użyteczności publicznej” Nagrody Roku Stowarzyszenie Architektów Polskich. Jest to dla nas oraz wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt, naprawdę wielkie wyróżnienie i cieszymy się, że idea zachowania historii Pensjonatu Gurewicza została doceniona.

Więcej

Onet STYL ŻYCIA: Dawny pensjonat w Otwocku odzyskał blask. Prawdziwa perełka!

By MIRAI w Mediach

Miło nam ogłosić, że nasz budynek został nominowany do Nagrody Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe – mającej na celu podkreślenie znaczenia wkładu europejskich architektów w rozwój nowych idei i technologii we współczesnym rozwoju urbanistycznym. Nagroda ta przyznawana jest co dwa lata i można powiedzieć, że to taki architektoniczny Nobel. Nominacje do tej nagrody zgłaszają eksperci z Europy, krajowe stowarzyszenia architektów zrzeszone w ramach Rady Architektów Europy oraz komitet doradczy nagrody. Jesteśmy dumni już z samej nominacji!

Więcej

Dzień Dobry TVN

By MIRAI w Mediach

Zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym nasz ordynator – Michał Drwięga, zaproszony do Dzień dobry TVN – wypowiada się na temat konsekwencji jazdy na rowerze bez kasku. Bardzo się cieszymy, ze nasi lekarze znajdują uznanie jako eksperci i dzięki temu mogą się dzielić swoim doświadczeniem z innymi.

Więcej

Elle Decoration: Otwocki Happy End

By MIRAI w Mediach

W artykule tym Ula Brzozowska – Majdecka, autorka projektu wnętrz odrestaurowanego pensjonatu Abrama Gurewicza, opowiada o wizji i inspiracjach związanych z tym przedsięwzięciem oraz wyzwaniach towarzyszących przekształceniu obiektu zabytkowego w nowoczesną kliniką medyczną. Ilustracją tej opowieści są piękne zdjęcia, zapraszamy!

Więcej

Architektura i Biznes: Po 100 latach znowu nowoczesny? Pensjonat Abrama Gurewicza w Otwocku, Lidia Pańków

By MIRAI w Mediach

Zapraszamy do wysłuchania podkastu – ciekawej rozmowy Lidii Pańków z Ulą Brzozowską – Majdecką, odpowiedzialną za wystrój wnętrz i spójne połączenie wszystkich funkcji w odbudowanym pensjonacie i Wiktorem Lachem, społecznym konserwatorem zabytków. Czy łatwo było połączyć różne punkty widzenia w ramach rekonstrukcji budynku? Oceńcie Państwo sami.

Więcej
Call Now Button

Zapoznam się późniejZapoznałem się

Klauzula informacyjna: Informacja RODO

Realizując obowiązek informacyjny z Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO) informujemy, że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest MIRAI Clinic Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Otwocku (05-400) przy ul. Armii Krajowej 8, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000796790, o numerze identyfikacji podatkowej NIP 5322084436;
 2. W sprawie przetwarzania danych osobowych może się Pani/Pan skontaktować z wyznaczonym Inspektorem Ochrony Danych za pośrednictwem poczty elektronicznej iod@odokancelaria.pl;
 3. Państwa dane osobowe są podawane bezpośrednio w momencie zgłoszenia - osobiście lub poprzez infolinię. W przypadku kontynuacji leczenia rozpoczętego w innym miejscu, dane mogą być pozyskiwane przez Administratora również od innych placówek medycznych. W szczególnych sytuacjach uzasadnionych stanem zdrowia, Państwa dane osobowe mogą być uzyskiwane również od Państwa osób bliskich.
 4. Pani/Pana dane będą przetwarzane:
  • w celu realizacji świadczeń zdrowotnych, także na odległość (tzw. telemedycyna ) w tym w celu prowadzenia dokumentacji medycznej na podstawie przepisów ustawy o działalności leczniczej, ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, a także ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz art. 9 ust. 2 lit. h) RODO,
  • gdy cel wynika z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Współadministratorów lub przez stronę trzecią, na podstawie art. 6 ust 1 lit f) RODO, polegających na dochodzeniu roszczeń oraz obroną przed roszczeniami;
  • gdy cel wynika z wyrażonej na podstawie 6 ust 1 lit a) RODO zgody.
 5. W zakresie informacji identyfikacyjnych związanych z realizacją świadczeń zdrowotnych podanie danych jest obowiązkowe i niezbędne do udzielenia świadczenia. Ich niepodanie może uniemożliwić realizację świadczenia;
 6. Odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty współpracujące z Administratorem mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie Administratora, przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy ze Administratorem i wyłącznie zgodnie z ich poleceniami;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez:
  • okres odpowiadający czasowi przechowywania dokumentacji medycznej, który wskazuje art. 29 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta tj. przez okres 20 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym dokonano ostatniego wpisu, z wyjątkami wskazanymi w ww. ustawie - w przypadku dany pozyskiwanych w celach jak w pkt. 3 lit. a.
  • przez okres niezbędny do zgłaszania ewentualnych roszczeń oraz obroną przed roszczeniami - w przypadku danych pozyskiwanych w celach jak w pkt. 3 lit. b;
  • do czasu wycofania zgody - w przypadku danych pozyskiwanych w celach jak w pkt. 3 lit. c.
 8. Posiada Pani/Pan prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, a także ich sprostowania (poprawiania). Przysługuje Pani/Panu także prawo do żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także sprzeciwu na przetwarzanie, przy czym przysługuje ono jedynie w sytuacji, jeżeli dalsze przetwarzanie nie jest niezbędne do wywiązania się przez Administratora z obowiązku prawnego i nie występują inne nadrzędne prawne podstawy przetwarzania;
 9. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi na realizowane przez Administratora przetwarzanie Pani/Pana danych do Prezesa UODO (uodo.gov.pl);
 10. Pani/Pana dane mogą być udostępniane do państwa trzeciego w celu przekazania dokumentacji medycznej lub/i kontynuacji leczenia.
 11. Administrator nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany.