Filozofia fizjoterapii

Nowoczesna fizjoterapia wypełnia ogromną przestrzeń znajdującą się pomiędzy tabletką przeciwbólową, a operacją. Pomaga ona nie tylko w pozbyciu się dolegliwości bólowych, ale dzięki podejściu przyczynowemu również zapobiega ich nawrotom.

Potencjał do gojenia i przebudowy ludzkiego organizmu jest bardzo duży, ale często, poprzez złe nawyki, czy nieprawidłową postawę ciała, nie w pełni go wykorzystujemy. Edukacja w zakresie tego, jaki typ obciążeń nasze mięśnie, ścięgna i stawy lubią, a jakiego nie – jest bezcenna.

Wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń nie tylko wzmacnia strukturę, ale także stymuluje układ nerwowy, czyli „łączy mięśnie z mózgiem“. Poprzez bezbolesne ćwiczenia ukierunkowane na poprawę zakresu ruchu, wzrost siły mięśniowej, optymalizację kontroli nerwowo-mięśniowej oraz stabilizację stawów, kształtujemy dobre wzorce ruchowe, które zastępują te bolesne, związane z wyhamowaniem aktywności mięśniowej i utratą funkcji.

Badając funkcjonalnie pacjenta, staramy się zidentyfikować mocne i słabe strony jego narządu ruchu. Wiedząc już nad czym powinniśmy pracować, dobieramy odpowiednie narzędzia. A mamy ich w MIRAI dużo ☺ Proponujemy naszym pacjentom dokładnie to, czego aktualnie potrzebują – od terapii manualnej, przez igłoterapię suchą, tejping i „mądry“ ruch – po najnowocześniejsze zdobycze fizykoterapii (lasery wysokoenergetyczne, fala uderzeniowa, terapia endogennego ogrzewania tkanek).

Mamy świadomość, jak ważna jest dla naszych Pacjentów możliwość pokonania swoich problemów zdrowotnych. Dlatego też każdemu poświęcamy odpowiednią ilość uwagi i czasu oraz proponujemy rozwiązania tak efektywne i kompleksowe, jak w przypadku zawodowych sportowców. Dotyczy to zarówno etapów rehabilitacji adekwatnej do stanu pacjenta (od biernej do czynnej), jak i stałej współpracy z pozostałymi specjalistami MIRAI (ortopeda, internista, endokrynolog, radiolog, dietetyk, trener przygotowania fizycznego).

Naszym Pacjentom oferujemy możliwość wyboru lokalizacji: MIRAI Clinic w Otwocku, MIRAI Warszawa Mokotów lub MIRAI Warszawa Wola.

Zapraszamy!