O nas

Nasza historia – Twoja MIRAI

Jan Majdecki, współzałożyciel Caroliny Medical Center, po latach sukcesów w biznesie motoryzacyjnym (Carolina Car Company – wiodący dealer Toyoty w Polsce), wraz ze wspólnikami – Piotrem Sójką i Maciejem Olesińskim, postanowił powrócić do realizacji swojego niedokończonego marzenia: kliniki medycznej, specjalizującej się w ortopedii i rehabilitacji.

Bezpośrednim impulsem do organizacji tego przedsięwzięcia była sprzedaż przez miasto Otwock pensjonatu Abrama Gurewicza z 1906 roku – kiedyś wizytówki miasta, a wówczas w 2016 roku zdewastowanego budynku, który, mimo wyjątkowej historii, ciągle nie mógł odnaleźć swojego drugiego życia. Sprawa nie była oczywista, bo zorganizowanie nowoczesnej kliniki wewnątrz drewnianej konstrukcji podlegającej ograniczeniom konserwatorskim wydawało się przedsięwzięciem karkołomnym. Decyzja jednak zapadła – wizja uratowania największego otwockiego świdermajera wygrała z matematycznymi kalkulacjami. Bezpośrednio po zakupie pensjonatu nie brak było głosów podważających intencje inwestorów, podejrzewanych o chęć przejęcia terenu dla realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego. Z biegiem czasu widoczne postępy prac nie pozostawiły złudzeń: pensjonat Abrama Gurewicza odzyskiwał swój dawny blask!

Klinika to nie tylko sam budynek – równolegle do inwestycji w Otwocku, w Warszawie powstał Instytut Rehabilitacji Mirai. Celem otwarcia tej przychodni było zebranie właściwego zespołu specjalistów, stanowiącego trzon personelu otwockiej kliniki, zebranie doświadczeń i wypracowanie najlepszych procedur dla naszych pacjentów.

Odnawianie tego zabytkowego obiektu nie było łatwe. Najpierw pieczołowita rozbiórka z numerowaniem elementów, by można było ponownie wykorzystać wszystkie te, które zachowały się w dobrym stanie. Wymagana sterylność obiektu medycznego, w tym sal operacyjnych, wykluczały możliwość pozostania przy technologii drewnianej – więc wewnątrz oryginalnie zmontowanej konstrukcji drewnianej znajduje się druga konstrukcja z betonu, spełniająca wszystkie medyczne standardy. Wielkim wyzwaniem było zaprojektowanie instalacji – wszystkie przewody i linie należało zmieścić w gabarytach oryginalnego budynku, co wymuszało zastosowanie unikalnych i nieszablonowych rozwiązań i technologii, również chroniących środowisko.

Pomysł adaptacji przedwojennego luksusowego pensjonatu dla warszawskiej elity wpisuje się w koncepcję kliniki jako kameralnego miejsca, łączącego historyczną tradycję w najlepszym wydaniu z najwyższa jakością i troską o odzyskanie sprawności fizycznej.

 

W MIRAI Clinic powrót do zdrowia nie przypomina dzisiejszych standardów opieki szpitalnej – do dyspozycji pacjentów i gości jest część pobytowa, z pokojami urządzonymi według przedwojennych wzorów, ze stylową restauracją i kawiarnią. Rozumiemy, że odzyskiwanie sprawności fizycznej, choć podlegające ograniczeniom, nie musi oznaczać rezygnację z przyjemności normalnego życia.

Nazwa MIRAI Clinic nie jest przypadkowa. Słowo „mirai” w języku japońskim oznacza dobrą przyszłość, a taką właśnie chcemy stworzyć dla wszystkich naszych pacjentów.

Aby zapewnić najwyższą jakość medyczną, mamy najnowocześniejszą dostępną w Polsce aparaturę diagnostyczną lidera branży – firmy Siemens Healthcare. Nasze dwie sale operacyjne są wykończone szkłem, jako najbardziej higienicznym materiałem stosowanym w blokach operacyjnych. W ramach dostępnej technologii możemy korzystać z wydruków 3D, tworzonych wprost na bazie informacji z urządzeń diagnostycznych. Nasi lekarze i fizjoterapeuci to czołówka specjalistów w Polsce i poza jej granicami, odpowiedzialnych za opiekę nad wieloma wyczynowymi sportowcami – mistrzami wielu sportowych aren.

Nasza klinika wyrosła z pasji, wizji i odwagi udziałowców, restauracja budynku była niebywałym przedsięwzięciem architektoniczno – rekonstruktorskim, a ostateczny kształt łączy przedwojenną klasę pensjonatu Gurewicza z najnowocześniejszą technologią i najwyższą jakością troski o zdrowie.

Zapraszamy od stycznia 2021 roku.

MIRAI Clinic – fakty

Ordynator: dr Michał Drwięga

Specjalista Ortopeda i Traumatolog

Specjalizacje Medyczne

 • Ortopedia i traumatologia
 • Chirurgia kręgosłupa
 • Chirurgia naczyniowa
 • Medycyna sportowa
 • Medycyna estetyczna
 • Rehabilitacja
 • Reumatologia
 • Endokrynologia
 • Dietetyka

7 gabinetów lekarskich
2 gabinety zabiegowe

3 strefy rehabilitacji

 • terapia manualna
 • trening funkcjonalny
 • strefa regeneracji

Diagnostyka

 • Rezonans Siemens Vida 3T – 44 kanały, najmocniejsze dostępne gradienty
 • Tomograf Siemens Somatom go.TOP – 128 warstw i 64 rzędy, najwyższa jakość obrazu
 • RTG Siemens Ysio Max + C Cios Fusion
 • USG Siemens

Część Pobytowa

 • 11 urządzonych pokoi, w tym jeden wyjątkowy apartament VIP
 • Restauracja, z kuchnią z elementami tradycji dwudziestolecia międzywojennego
 • Kawiarnia i w niej wiele elementów opowiadających o historii pensjonatu
 • Sala konferencyjna i park do dyspozycji pacjentów

MIRAI Clinic. Wyjątkowe miejsce. Bez wyjątku.