MIRAI w Mediach

Lubię wracać tam gdzie byłem – Kampania Apart

By 30 listopada 2020 13 grudnia, 2020 No Comments

Miejsce, w którym zrealizowano sesję, to odrestaurowany pensjonat Abrama Gurewicza w Otwocku, największy z budynków powstałych w stylu określanym jako świdermajer, jeden z największych drewnianych budynków w Europie. Ponad sto lat temu było to miejsce odzyskiwania zdrowia i wypoczynku dla warszawskiej inteligencji, później mieściły się̨ tu m.in. szpital i szkoła pielęgniarska.
Odbudowa obiektu zakładała utrzymanie jego historycznej wartości – odniesienie do dwudziestolecia międzywojennego wyraża się̨ w odnowionych wspaniałych elewacjach, oryginalnie zachowanych werandach, przepięknych wnętrzach restauracji, kawiarni, sali konferencyjnej oraz stylowych apartamentach w części pobytowej.
Głównym zadaniem architektonicznym było jednak przywrócenie obiektowi jego funkcji medycznej, zrealizowane w nowej odsłonie. Sercem budynku jest MIRAI Clinic – rozpoczynająca tu działalność́ klinika specjalizująca się̨ w medycynie sportowej, ortopedii i chirurgii, włączając w to również̇ zabiegi medycyny estetycznej i naczyniowej. Do dyspozycji pacjentów są̨ światowej klasy specjaliści w obszarach związanych z chorobami układu ruchu, najnowocześniejsza aparatura diagnostyki obrazowej i funkcjonalnej oraz dwie sale operacyjne. Część́ rehabilitacyjno-treningowa ma zapewnić́ wszystkim kompleksową opiekę̨ fizjoterapeutyczną, ale również będzie miejscem profesjonalnego treningu dla zawodowych sportowców.