Peeling medyczny

Peeling medyczny, powodujący oddzielanie się martwego zrogowaciałego naskórka od skóry. Jest to mieszanka kwasu trójchlorooctowego, kwasu kojowego oraz nadtlenku wodoru.

Jak działa peeling medyczny?

W trakcje zabiegu „zdejmujemy” wierzchnią warstwę, co powoduje uwidocznienie zdrowej młodej skóry oraz spłycenie drobnych zmarszczek, czy blizn, np. potrądzikowych. W odróżnieniu od innych kwasów, peeling medyczny polega na tym, że już w momencie zdjęcia preparatu skóra jest bardziej napięta i błyszcząca. Dodatkowym atutem jest drobnopłatkowe złuszczanie, czyli tak naprawdę mało zauważalne. Zabieg ten jest skuteczny, a do tego bardzo łagodny.

Dla kogo przeznaczony jest peeling medyczny?

Zabieg ten mogą stosować zarówno mężczyźni jak i kobiety, w każdym wieku.

Zastosowanie:
– oczyszczanie twarzy
– usunięcie blizn po ospie i trądziku
– usuwanie rozstępów
– zapobieganie procesom starzenia się
– poprawa zwiotczałej skóry
– melasma, hiperpigmentacja
– usuwanie blizn zanikowych
– biorewitalizacja skóry

Jak wygląda zabieg?

Na oczyszczoną skórę twarzy ruchami liftingującymi nakładamy preparat w postaci kremu/zolu. Delikatnymi ruchami wmasowujemy go w skórę. Ilość nakładanych warstw zależy od stanu skóry Pacjenta. Następnie usuwamy preparat i nakładamy specjalne produkty nawilżająco – odżywcze. Czas trwania peelingu zależy od tego ile warstw nakładamy. Przeciętny czas trwania – do 30 minut.

Jaki jest czas rekonwalescencji?

Dzięki drobnopłatkowemu złuszczaniu nie potrzebujemy specjalnych dni na rekonwalescencję. Skóra nie jest zaczerwieniona, nie piecze.

Jaki jest efekt peelingu medycznego?

Skóra po tym zabiegu jest błyszcząca, napięta i młodsza. Peeling ten likwiduje lub rozjaśnia przebarwienia.

Czy taki peeling trzeba powtarzać?

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze rezultaty widoczne są po kilku powtórzeniach. Co istotne – zabieg ten można powtarzać również latem, w przeciwieństwie do innych preparatów złuszczających.

Jakie są przeciwwskazania dla tego zabiegu?
– stan zapalny skóry
– opryszczka
– alergia na składnik preparatu
– ciąża lub karmienie piersią

Efekt może się różnić w zależności od Pacjenta.

Zapraszamy!

Lekarzem zajmującym się medycyną anti-aging w MIRAI Clinic jest dr Anna Krześniak. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym opowiada ona o swojej filozofii pracy – dlaczego w medycynie estetycznej ważne jest, aby wyglądać na zadbaną, a nie na „zrobioną” oraz dlaczego niezwykle istotnym jest, aby zabiegi medycyny estetycznej przeprowadził lekarz.

Przeczytaj wywiad »