Kwas hialuronowy w ortopedii

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który występuje w wielu tkankach ludzkich, m.in. w tkankach chrzęstnych i płynie maziowym. Jest to lepka substancja, która zmniejsza tarcie między powierzchniami chrząstek stawowych, chroniąc je przed uszkodzeniem. Kwas hialuronowy nadaje płynowi maziowemu właściwą sprężystość i lepkość. Jest bezustannie wydzielany do przestrzeni stawowej, przyczyniając się tym samym do prawidłowego nawilżania powierzchni chrząstek stawowych. Odpowiednia zawartość kwasu hialuronowego w płynie maziowym warunkuje również zdolność płynu stawowego do amortyzowania wstrząsów, jakim poddawane są tkanki miękkie oraz chrząstka stawowa. Ze względu na swoje unikalne właściwości, kwas hialuronowy jest wykorzystywany między innymi w zmniejszeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

Cykl leczenia ogranicza się do podania 1 – 2 dawek preparatu (w zależności od stopnia uszkodzenia powierzchni chrzęstnych stawu) do przestrzeni wewnątrzstawowej.

Efekt trwa 6 – 12 miesięcy.
Efekt może się różnić w zależności od Pacjenta.

Zapraszamy!

Lekarzem zajmującym się medycyną anti-aging w MIRAI Clinic jest dr Anna Krześniak. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym opowiada ona o swojej filozofii pracy – dlaczego w medycynie estetycznej ważne jest, aby wyglądać na zadbaną, a nie na „zrobioną” oraz dlaczego niezwykle istotnym jest, aby zabiegi medycyny estetycznej przeprowadził lekarz.

Przeczytaj wywiad »