Konsultacja biegowa w MIRAI

Bieganie to dla człowieka naturalna forma ruchu, przynosząca wiele korzyści. Wzmacnia układ krążenia i oddechowy, poprawia wydolność oraz wspiera układ odpornościowy. Może także doprowadzić do obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Nie bez znaczenia jest także udział biegania w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Brzmi jak panaceum na wszelkie choroby, prawda?

Niestety, medal zawsze ma dwie strony. Badania epidemiologiczne wskazują, że nawet 80% biegaczy doznaje jakiegoś urazu narządu ruchu. Blisko połowa z tych dolegliwości umiejscowiona jest w kolanie. Ma to związek z dużymi obciążeniami, jakim poddawane jest nasze ciało podczas biegu. Wielu biegaczy szuka rozwiązania swoich problemów w doborze obuwia. Badania potwierdzają jednak, że to nie buty, lecz technika biegu jest czynnikiem, który determinuje wystąpienie kontuzji.

Teraz dobra wiadomość – technika biegu jest czynnikiem, na który możemy wpływać! Jak to zwykle bywa, najważniejsza jest diagnostyka, która umożliwi wychwycenie nieprawidłowości w technice biegu. Na tej podstawie zaplanujemy dla Ciebie program naprawczy.

Z myślą o amatorach biegania w MIRAI przygotowaliśmy dla biegaczy specjalną ofertę – konsultację biegową.

Dla kogo?

  • dla amatorów biegania, którzy po przerwie chcą wrócić do swojego ulubionego sportu,
  • dla biegaczy, którzy trenują regularnie przez cały rok oraz chcą świadomie i bezpiecznie kontynuować swoją przygodę z bieganiem,
  • dla osób, które do tej pory nie biegały i chcą rozpocząć wolną od kontuzji drogę na biegowe ścieżki,
  • dla osób, które zrezygnowały z biegania z powodu kontuzji

Jak wygląda konsultacja?

Jest to trwająca 80 minut wizyta u fizjoterapeuty, która obejmuje:

  • Kompleksowe badanie określające stan naszego systemu mięśniowo – szkieletowego, pokazujące ewentualne dysfunkcje narządu ruchu. W tej części przeprowadzimy także analizę techniki biegu.
  • Testy funkcjonalne określające sprawność narządu ruchu pod kątem biegu,
  • Terapię manualną opartą na przeprowadzonej diagnostyce i nakierowaną na rozluźnienie nadmiernie napiętych tkanek, wpływających na powstawanie przeciążeń narządu ruchu. Umożliwia ona uwolnienie zablokowanych obszarów ciała, kluczowych z punktu widzenia prawidłowej mechaniki biegu.
  • Trening medyczny, podczas którego dobierzemy indywidualny zestaw ćwiczeń, nakierowany na likwidację ewentualnych dysfunkcji, z jednoczesnym wzmocnieniem tych elementów aparatu ruchu, które są kluczowe podczas biegu.
  • Analiza strukturalna składu ciała – pokazuje % udział wody, tkanki mięśniowej i tłuszczowej w naszym ciele. Większe uwodnienie ciała to lepsza elastyczność naszych tkanek, masa mięśniowa to większa siła i wytrzymałość naszego ciała, a prawidłowy BMI mniejsze ryzyko przeciążeń naszych stawów.

Konsultacja z udziałem urządzenia do analizy funkcjonalnej postawy w ruchu odbywa się w MIRAI Warszawa Wola. Za konsultację biegową odpowiada mgr Jakub Olewiński

Zapraszamy!