Wybieramy elektrostymulator

Chcąc mieć pewność, że dobrze inwestujemy pieniądze, przed zakupem elektrostymulatora warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Wśród nich najważniejsze będą:

Ilość programów stymulacji

W zależności od rodzaju, elektrostymulatory posiadają różne kategorie oraz ilości programów. Tę cechę należy rozważyć ze szczegółową uwagą w oparciu o potrzeby użytkownika.

Wygoda obsługi urządzenia

Do wyboru mamy elektrostymulatory przewodowe i bezprzewodowe. Bez wątpienia urządzenie elektrostymulujące działające w technologii bezprzewodowej gwarantują najwyższy poziom komfortu. Mobilność urządzenia docenią również wszystkie osoby aktywnie wykorzystujące elektrostymulację podczas ćwiczeń, zarówno outdoorowych, jak i w sali czy domu.

Ilość kanałów

Standardowo elektrostymulatory pracują w 2 lub 4 kanałach – czterokanałowe umożliwiają jednoczesne angażowanie większych partii mięśni.

Technologia Mi-Scan (Compex)

wyposażone w tę technologię elektrostymulatory potrafią poprzez badanie określonej grupy mięśni automatycznie dopasować swoją pracę do danej części ciała. Pozwala to zachować wysoki komfort i bezpieczeństwo, a także dokładność każdego treningu.

Połączenie z Internetem

Nowoczesne wybrane modele elektrostymulatory posiadają możliwość łączenia z siecią i współpracy z dedykowanymi aplikacjami.

Podsumowanie

Decydując się na zakup elektrostymulatora należy wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na kilka lat. Dlatego też nie warto oszczędzać na tego rodzaju sprzęcie. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innego rodzaju sprzętu medycznego, im droższy elektrostymulator, tym więcej funkcji oraz udogodnień dla użytkownika posiada. Warto mieć pewność, że ilość programów i funkcji jest dla naszych zastosowań wystarczająca – więc konsultacja przed zakupem z doświadczonym fizjoterapeutą będzie bardzo pomocna.

Elektrody

Należy liczyć się z tym, że samoprzylepne elektrody wystarczą na około 40 do 50 sesji.
Warto więc przemyśleć zakup większej partii elektrod razem z elektrostymulatorem.

Zapraszamy!