Nici liftingujące

Nici liftingujące są doskonałą odpowiedzią na problem utraty jędrności skóry. Mówimy tu o owalu twarzy, tzw. chomikach, czy opadających powiekach. Pomagają one również osiągnąć efekt „foxy eyes”. To nieoperacyjna alternatywa dla liftingu, która staje się coraz popularniejsza, gdyż jest o wiele mniej inwazyjna, a czas rekonwalescencji jest bardzo krótki w stosunku do czasu gojenia się ran pooperacyjnych.

Nici haczykowate, które oferujemy w naszej klinice, są najskuteczniejszymi nićmi liftingującymi i działają podwójnie: preparat, z którego nić jest zbudowana powoduje zwiększenie pracy fibroblastów i przez to – zwiększenie ilości kolagenu; haczyki mechanicznie podnoszą skórę, dając natychmiastowy efekt w postaci uniesienia. Nici te można implantować w twarz, można je również implantować pod owłosioną część skóry głowy – czyli możemy je zaciągnąć od strony włosów.

Z czego wykonane są nici haczykowate?

Nici te wykonane są najczęściej z polidioksanonu, polikapronolaktonu lub mieszanki polikaprolaktonu z kwasem polimlekowym. Kwas polimlekowy to substancja, która pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Wszystkie te substancje powodują zgęstnienie tkanki łącznej odpowiedzialnej za „rusztowanie” skóry.

Nici liftingujące – jak wygląda zabieg?

Skóra Pacjenta zostaje wcześniej znieczulona kaniulą. Nić zakłada się przez otwór w skórze, który zrobiony jest igłą. Sama implantacja nic nie boli. Aby efekt nici liftingujących był widoczny, należy skórę pociągnąć dość mocno podczas wyjmowania kaniuli, w której jest nić z haczykami. Nić umieszczana jest zgodnie z liniami napięcia skóry, aby efekt zabiegu był jak najbardziej naturalny.

Jaki wygląda skóra po zastosowaniu nici liftingujących?

Na skórze mogą pojawić się delikatne siniaczki, zaciągnięcia lub delikatny obrzęk. Wszystko to znika do dwóch tygodni.

Jaki jest czas działania nici liftingujących?

Nici takie rozpuszczają się w skórze do dwóch lat.

Jakie są działania nici liftingujących?

Jednym z działań niepożądanych może być zaciągnięcie skóry, spowodowane zbyt płytkim wprowadzeniem nici. Wtedy taka nić ma inną widoczność pod skórą i w momencie gdy uruchamiamy mimikę, widać na twarzy, że skóra pracuje inaczej.
Innym powikłaniem może być zbyt głębokie wprowadzenie nici powodujące zaciągnięcie ślinianki lub porażenie nerwu spowodowane zahaczeniem nerwu przez haczyk znajdujący się w nici.

Przeciwwskazania do zastosowania nici liftingujących:
– alergia na zawarte substancje
– ciąża
– karmienie piersią
– zbyt duża otyłość – nić może nie być w stanie dźwignąć tkanki
– tendencje do powstawania bliznowców
– opryszczka oraz inne infekcje wirusowe
– cukrzyca
– problemy z krzepliwością krwi

Efekt może się różnić w zależności od Pacjenta.

Zapraszamy!

Lekarzem zajmującym się medycyną anti-aging w MIRAI Clinic jest dr Anna Krześniak. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym opowiada ona o swojej filozofii pracy – dlaczego w medycynie estetycznej ważne jest, aby wyglądać na zadbaną, a nie na „zrobioną” oraz dlaczego niezwykle istotnym jest, aby zabiegi medycyny estetycznej przeprowadził lekarz.

Przeczytaj wywiad »