Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to pewnego rodzaju alternatywa dla liposukcji. Daje ona możliwość pozbycia się tkanki tłuszczowej, którą mamy w nadmiarze. Należy podkreślić, że nie jest to sposób na odchudzanie, ponieważ nie jesteśmy w stanie ostrzyknąć całego ciała. O lipolizie iniekcyjnej możemy pomyśleć punktowo, stosując ją na przykład po procesie odchudzania, jeżeli nie udało się pozbyć tłuszczu ze wszystkich obszarów, na których nam zależało. Takie obszary możemy wymodelować właśnie zabiegiem lipolizy.

Jakie obszary ciała można odchudzić z pomocą lipolizy iniekcyjnej?

Najczęstszym obszarem, jaki poddawany jest lipolizie iniekcyjnej, jest podbródek. Zabieg ten można zastosować również na tak zwany „wdowi garb”, ponieważ jest to obszar, w którym zbiera się czysty tłuszcz. Można go też stosować na ramionach na tzw. „pelikany”, na udach na tzw. „bryczesy”, na plecach, na boczki, policzki, nad kolanami lub na brzuch.

Jaki największy obszar ciała można poddać lipolizie iniekcyjnej?

Istnieje zasada, że nie stosuje się więcej niż 5 ampułek na raz i najczęściej jedna ampułka to jest obszar dłoni. Dlatego też – przykładowo – na podbródek nie stosujemy więcej niż jedną ampułkę podczas jednego zabiegu.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg polega na likwidacji komórek tłuszczowych za pomocą wstrzykiwanego preparatu. Są one rozpuszczane i podlegają rozkładowi metabolicznemu, a następnie ich wydaleniu z organizmu, w którym bierze udział wątroba.
Pacjent zostaje znieczulony poprzez smarowanie kremem. Po kilkunastu minutach ostrzykujemy igłą wybrany obszar.

Jak wygląda ciało po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Po zabiegu widoczny jest obrzęk ostrzykiwanej tkanki tłuszczowej. Występujący wtedy proces rozpuszczania powoduje okresowe zwiększenie jej objętości i ten stan trwa około 2 tygodni.
Jeden zabieg nie zagwarantuje oczekiwanych efektów. Można go powtarzać co 6 tygodni i pełen efekt powinien nastąpić po 3-6 iniekcjach.

Jakie są przeciwwskazania lipolizy iniekcyjnej?
– choroby wątroby i nerek
– ciąża lub karmienie piersią
– padaczka
– infekcje skórne lub uszkodzenia skóry w obrębie ostrzykiwanego obszaru
– otyłość
– padaczka
– cukrzyca
– choroby immunologiczne

Efekt może się różnić w zależności od Pacjenta.

Zapraszamy!

Lekarzem zajmującym się medycyną anti-aging w MIRAI Clinic jest dr Anna Krześniak. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym opowiada ona o swojej filozofii pracy – dlaczego w medycynie estetycznej ważne jest, aby wyglądać na zadbaną, a nie na „zrobioną” oraz dlaczego niezwykle istotnym jest, aby zabiegi medycyny estetycznej przeprowadził lekarz.

Przeczytaj wywiad »